specjaliści
od
folii okiennych
i
samochodowych

Folie przeciwsłoneczne

Nowoczesne budynki to często przeszklone świątynie światła. Nie ma w tym nic złego. Dużo przyjemniej pracuje się tam, gdzie słońce uśmiecha się do nas zza chmur i nie przeszkadzają w tym mikroskopijne okna i grube ściany. Z drugiej strony, takie rozwiązania architektoniczne, mimo że piękne, rodzą wiele problemów. Przede wszystkim często stosowane są tańsze szyby, które nie chronią nas przed promieniowaniem słonecznym. Pomijając aspekty czysto zdrowotne, możemy być oślepieni przez słońce siedząc w pracy przy komputerze. Jest jednak na to prosty sposób. Folie przeciwsłoneczne pozwalają zredukować ilość przedostającego się do wnętrza światła. Tego typu rozwiązania poprawiają też komfort termiczny. Zimą chronią przed wychładzaniem pomieszczeń, a latem przed ich nadmiernym nagrzewaniem. Folie przeciwsłoneczne mają więc wiele wymiernych zalet nie tylko dla poprawy komfortu pracy, ale też dla budżetu firmy.

Folie przeciwsłoneczne

Folie lustrzane

Folie lustrzane

Przeszklone powierzchnie to też często pewien dyskomfort wynikający z braku prywatności. O ile nie stosujemy jakichś dodatkowych zasłon, możemy odnieść wrażenie braku dyskrecji. Również i tutaj zastosowanie znajdują nowoczesne folie do oklejania powierzchni szklanych. Folie lustrzane, bo o nich mowa, działają na zasadzie tzw. „lustra weneckiego”. Stajemy się niewidoczni od zewnątrz, jednocześnie nie tracąc na jasności wnętrz. Folie lustrzane podnoszą również komfort przebywania w przeszklonych pomieszczeniach, pomagając utrzymywać stałą temperaturę otoczenia. Dyskrecja jest ważna nie tylko w luksusowych apartamentach, lecz również w biurowcach, gdzie odbywają się spotkania biznesowe na wysokim szczeblu.

Folie anty uv

Promieniowanie ultrafioletowe jest zmorą dzisiejszych czasów. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wręcz noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrami UV przez cały rok. Z tego też względu warto pomyśleć o zdrowiu swoim i swoich pracowników. Przeszklone wnętrza są bardzo jasne, ale jednocześnie wystawiają nas bezpośrednio na ekspozycję szkodliwego promieniowania. Dlatego warto zamontować tzw. „folie anty UV”. Poza niewątpliwymi korzyściami zdrowotnymi mają one też inne zalety. Zapobiegają blaknięciu przedmiotów znajdujących się za szybą. Znajdują więc zastosowanie również na witrynach sklepowych i w muzeach.

Folie anty uv

Folie termoizolacyjne

Folie termoizolacyjne

Niezwykle ważnym zagadnieniem projektowania budynków jest ich energooszczędność. Warto zadbać o jak najlepsze walory termoizolacyjne. Nie chodzi jedynie o aspekty, takie jak komfort przebywających w budynku ludzi. Istotna jest ekologia i zniwelowanie kosztów. Folie termoizolacyjne są specjalnie zaprojektowanymi materiałami, posiadającymi niezwykle wysoki współczynnik redukcji promieniowania podczerwonego. To właśnie to promieniowanie jest odpowiedzialne za nagrzewanie. Zastosowanie takich folii wpływa znacząco na poprawę wydajności energetycznej budynku. Poprawiamy w ten sposób efektywność i jednocześnie zmniejszamy koszta klimatyzacji latem i ogrzewania zimą.

Kontakt

Euro Film Folie Okienne
ul. Pilicka 3, 60-401 Poznań
REGON 634407535
NIP 972-026-27-67
Raiffeisen Bank Polska S.A.
90 1750 1019 0000 0000 0287 9514